Zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w turnieju debat oksfordzkich z okazji wyborów do Parlamentu Europejskiego. Czy kiedykolwiek marzyłeś o wzięciu udziału w debacie na poziomie europejskim? Czy chciałbyś rozwijać swoje umiejętności argumentacji i zdobyć pewność siebie w przekonywaniu innych? Jeśli tak, to mamy dla Ciebie niepowtarzalną okazję!

Z dumą ogłaszamy, że ogólnopolski Turniej Debat Oksfordzkich „GŁOSUJĘ = DECYDUJĘ” organizowany jest w każdym z 24 punktów europejskiej sieci EUROPE DIRECT w Polsce, zarządzanej przez Komisję Europejską.

Ta trzymająca w napięciu rozgrywka to nie tylko szansa na zdobycie doświadczenia w prowadzeniu dyskusji, ale również doskonała okazja do poznania innych, utalentowanych debatujących z naszego województwa.

Debata oksfordzka, to wyjątkowe narzędzie popularyzujące prowadzenie dyskusji na najwyższym poziomie merytorycznym i pod kątem kultury wypowiedzi. To nie tylko wyzwanie intelektualne, ale też sposobność do nauki pracy w zespole, rozwijania umiejętności słuchania, krytycznego myślenia i konstruktywnej krytyki. To także doskonała okazja do poznania ludzi o podobnych zainteresowaniach. Spotkasz tam utalentowanych mówców, kreatywnych myślicieli i zafascynowanych debatą uczniów. To idealne miejsce do nawiązywania nowych przyjaźni i budowania sieci kontaktów.

Dyskusja w formacie tzw. debat oksfordzkich to ustalone zasady, według których dwie strony zwane propozycją i opozycją debatują nad daną tezą. Tezami debat zawsze są twierdzenia, które dają możliwie równą szansę obu stronom na ich obalenie bądź potwierdzenie. Debata oksfordzka ma uczyć cierpliwości i pewności siebie oraz pielęgnować tradycję wzajemnego słuchania czy logicznego podważania argumentów, które wygłaszają oponenci.

Jeśli jesteś uczniem szkoły ponadpodstawowej i chcesz rozwijać swoje umiejętności debatowania, to organizowana przez nas debata oksfordzka jest dla Ciebie idealnym wydarzeniem. Zaryzykujemy stwierdzeniem, że nie ma lepszego sposobu na rozwinięcie umiejętności publicznego wystąpienia niż właśnie taki typ dyskusji. Nauka sztuki perswazji to nie tylko coś, co wykorzystacie w szkole, ale także w dorosłym życiu, niezależnie od tego, jaką ścieżkę zawodową obierzecie.

Nie wahaj się – weź udział w regionalnym Turnieju Debat Oksfordzkich – we wszystkich punktach sieci EUROPE DIRECT w Polsce i wyjedź na organizowane w Warszawie, w siedzibie Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce, finałowe spotkanie zwycięskich drużyn połączone ze zwiedzaniem interaktywnej wystawy Europa Experience.

Przygotuj się na niezapomnianą przygodę, która dostarczy Ci mnóstwo satysfakcji i nieocenionych doświadczeń. Zapraszamy wszystkich uczniów szkół ponadpodstawowych z województwa podlaskiego, którzy chcą spróbować swoich sił w debacie oksfordzkiej, do zgłoszeń. Ta szansa może otworzyć przed Tobą drzwi do niezliczonych możliwości i zapoczątkować długą i owocną przygodę z debatowaniem.

Teza debaty „Twój głos ma wpływ na przyszłość Unii Europejskiej” dotyczyć będzie zaangażowania młodzieży w procesy decyzyjne w związku z wyborami do Parlamentu Europejskiego w 2024 roku. Założeniem debat oksfordzkich przeprowadzanych w ramach projektu jest edukacja społeczna, ze szczególnym uwzględnieniem edukacji obywatelskiej oraz wzmocnienie kompetencji miękkich takich jak: wystąpienia publiczne, jasne konstruowanie wypowiedzi, formułowanie argumentów, asertywne reagowanie na krytykę, współpraca w zespole.

1. Uczestnikami konkursu mogą być 4-osobowe drużyny składające się z uczniów szkół ponadpodstawowych.
2. Zgłoszenia uczestnictwa dokonuje opiekun grupy (nauczyciel) poprzez przesłanie pocztą albo osobiste dostarczenie wydrukowanego i poprawnie wypełnionego Formularza zgłoszenia (Załącznik nr 1 do regulaminu) do Organizatora konkursu na adres: biuro@edpodlaskie.eu
3. Dopuszczalnym jest zgłoszenie do konkursu poprzez przesłanie cyfrowej formy (skanu) podpisanego Formularza zgłoszenia na nasz adres: biuro@edpodlaskie.eu

*o miejscu wydarzenia poinformujemy w późniejszym terminie