TEAM EUROPE


Team Europe jest zespołem ekspertów informujących o funkcjonowaniu i politykach Unii Europejskiej. Zakres specjalności ekspertów jest bardzo szeroki – zajmują się m.in. systemem instytucjonalnym i prawem UE, kwestiami gospodarczymi i monetarnymi, polityką zagraniczną oraz bieżącymi zagadnieniami politycznymi związanymi z UE, jak również możliwościami zatrudnienia w instytucjach europejskich.

Grupa ekspertów Team Europe powstała w odpowiedzi na potrzeby obywateli, którzy poszukiwali kompetentnych specjalistów, gotowych do wystąpień podczas konferencji, w audycjach radiowych i telewizyjnych, czy przy okazji debat i wydarzeń naukowych. Chcąc wyjść naprzeciw tym oczekiwaniom oraz dostrzegając coraz większą potrzebę przybliżania obywatelom polityk Unii Europejskiej, Komisja Europejska powołała sieć informacyjną Team Europe.

Sieć Team Europe jest częścią szerszej sieci informacyjnej Europe Direct działającą w 11 krajach członkowskich UE. Polski zespół Team Europe to 91 ekspertów – nauczycieli akademickich, pracowników think-tanków oraz organizacji pozarządowych, przedstawicieli zarówno sektora publicznego, jak i prywatnego. Choć są z różnych części Polski i każdy specjalizuje się w odmiennej dziedzinie, łączy ich wspólna pasja do Unii Europejskiej oraz zamiłowanie do nauczania i przekazywania wiedzy.

Członkowie Team Europe mogą służyć swoją ekspertyzą podczas konferencji, debat, warsztatów, lekcji tematycznych, jako mówcy lub moderatorzy. Można też usłyszeć lub przeczytać ich opinie w mediach, gdzie komentują bieżące wydarzenia polityczne. Eksperci Team Europe są zawsze gotowi, by zabrać głos i tłumaczyć procesy zachodzące w Unii Europejskiej – ich zadanie to po prostu wychodzenie naprzeciw tym, którzy chcą wiedzieć więcej o Unii. Jeśli organizujesz wydarzenie na temat związany z UE i szukasz kompetentnego specjalisty, eksperci Team Europe mogą Ci przyjść z pomocą.

Koordynatorka sieci Team Europe w Polsce:

Dorota Kuzawińska

ul. Jasna 14/16a, 00-041 Warszawa

tel. (+48) 22 556 89 70

comm-rep-waw-teameurope@ec.europa.eu


Lista ekspertów TE w Polsce