Projekt

Głównym celem projektu Mix The Bubbles jest spotkanie przedstawicieli tzw. bańki prounijnej z grupą reprezentującą poglądy „passive positives”. Uczestniczki i uczestnicy projektu będą wspólnie pracować nad „policy proposal” – propozycją zmiany rzeczywistości na poziomie unijnym. Propozycje zmian zostaną wypracowane nie tylko w Polsce, ale także w Grecji i we Włoszech.

W każdym z tych krajów organizujemy pięć dwudniowych warsztatów na tematy najbardziej istotne dla obywateli UE, zgodnie z założeniami Konferencji na temat Przyszłości Europy. Moderatorzy warsztatów zadbają podczas prowadzonych gier oraz dyskusji o zdiagnozowanie najważniejszych dla uczestników i uczestniczek wyzwań i zaproponują ich rozwiązania.

Autorzy i autorki najlepszych „policy proposals” zostaną zaproszeni na wydarzenie podsumowujące projekt.

Projekt jest finansowany przez Komisję Europejską i realizowany przez 5 organizacji partnerskich: BiPart (Włochy), Vouliwatch (Grecja), Fundację im. prof. B. Geremka (Polska), The Good Lobby Italia (Włochy) i Coglobal (Hiszpania).

Warsztaty w Białymstoku odbędą się w sali konferencyjnej Biblioteki Uniwersyteckiej im. Jerzego Giedroycia w Białymstoku, przy ul. K. Ciołkowskiego 1R.

Partnerzy

Fundacja Centrum
im. prof. Bronisława Geremka
EUROPE DIRECT
Podlaskie
Biblioteka Uniwersytecka
im. Jerzego Giedroycia w Białymstoku
CDE
Centrum Dokumentacji Europejskiej

Temat warsztatów w Białymstoku: ZDROWIE

Planujemy wypracować policy proposale (propozycji prawa na poziomie europejskim) dot. przyszłości pracy i transformacji gospodarczej po COVIDzie.

Etapy:

1. warsztat = 4 policy proposale,

2. Wgranie proposali na platformę internetową,

3. Dopracowanie proposali (przy wsparciu ekspertów),

4. Głosowanie na najlepsze proposale.

Uczestnicy/uczestniczki: 30 uczestników
i uczestniczek, od 16 do 30 roku życia.

Termin: 18 i 19 luty 2022 r. Dwa dni po ok. 6 godzin.

Catering: Przekąski i napoje dla wszystkich uczestników dostępne w dowolnym momencie warsztatu oraz posiłek lunchowy – na każdy dzień warsztatów.


  • Spotkanie partnerów projektu CASPER w Nowej Akwitanii – z udziałem przedstawicieli Podlaskiego

    W kwietniu 2024 r. partnerzy i interesariusze projektu CASPER spotkali się w Nowej Akwitanii. Wizyta pozwoliła poznać udane inicjatywy ekonomii społecznej i solidarnej w regionie, w tym tzw. miejsca trzecie, spółdzielnie i finansowanie partycypacyjne, wszystkie sprzyjające wzmocnieniu pozycji społeczności i odporności gospodarczej. Podczas podróży partnerzy mieli okazję odwiedzić: Poznano dobre praktyki z: O inicjatywie pisaliśmy…

Wypełnij formularz – zapisz się na warsztaty

[wpforms id=”1617″]