11 kwietnia 2024 młodzież z XI Liceum Ogólnokształcące im. rtm. Witolda Pileckiego w Białymstoku: Iza, Natalia, Michalina i Franciszek mieli okazję zwiedzić multimedialne Centrum Europa Experience i wziąć udział w grze symulacyjnej obrad Parlamentu Europejskiego wspólnie z reprezentacjami innych szkół z Polski. Wycieczka była nagrodą za udział w Turnieju Debat Oksfordzkich „GŁOSUJĘ = DECYDUJĘ”.

W centrach Europa Experience – Spotkania z Europą w całej Unii Europejskiej możesz się dowiedzieć, jak Europejczycy współpracują, by rozwiązać najważniejsze problemy w UE. Skorzystaj z najnowszych narzędzi multimedialnych, aby dowiedzieć się, jak funkcjonuje Unia Europejska, jak wpływa na twoje życie codzienne i co ty możesz zmienić.

Wizyta w centrum Europa Experience – Spotkania z Europą w Warszawie jest bezpłatna i dostępna w 24 językach urzędowych Unii Europejskiej. Zapraszamy do zwiedzania od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 18:00 i w soboty od 9:00 do 15:00. Aby zarezerwować udział w grze fabularnej dla grup zorganizowanych, niezbędna jest rejestracja na stronie: https://warsaw.booking.europarl.europa.eu/