grafika ogólna
grafika z danymi Konferencji

Celem konferencji jest szeroka dyskusja na temat bilansu przynależności Polski do Unii Europejskiej i perspektyw związanych z aktualną sytuacją wewnętrzną i międzynarodową. Będzie to okazja do wieloaspektowej dyskusji o przyszłość Polski w Unii Europejskiej i samej Unii. Adresatami konferencji są przede wszystkim studenci i doktoranci reprezentujący ośrodki akademickie z całej Polski. Wydarzenie ma charakter interdyscyplinarny – mile widziane będą wystąpienia dotyczące zarówno prawa, jak też stosunków międzynarodowych, politologii, administracji, ekonomii i innych zagadnień.

Z perspektywy różnych dyscyplin można rozważać takie zagadnienia, jak:

– polska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej,
– wyzwania polskiej polityki zagranicznej,
– bezpieczeństwo Polski i Unii Europejskiej,
– ochrona demokracji i praw człowieka,
– kryzys uchodźczy i migracje,
– gospodarka,
– fundusze unijne,
– ochrona środowiska i zmiany klimatyczne,
– cyfryzacja i walka z dezinformacją,
– sytuacja regionów,
– polska wieś w Unii Europejskiej,
– inne zagadnienia zgodne z tematem konferencji.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Certyfikat udziału w konferencji zostanie wysłany uczestnikom drogą elektroniczną pod warunkiem wygłoszenia referatu przez daną osobę (również w przypadku wystąpień współautorskich). Istnieje możliwość zgłoszenia udziału biernego.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w organizowanej konferencji, a w razie pytań prosimy o kontakt drogą mailową na adres: kninnowacja@uwb.edu.pl lub biuro@edpodlaskie.eu

Zgłoszenia należy przesłać za pomocą poniższego formularza zgłoszeniowego do 14 kwietnia 2025 r. O zakwalifikowaniu się na konferencję uczestnicy zostaną niezwłocznie poinformowani drogą mailową. Liczba miejsc czynnych jest ograniczona.

Regulamin Konferencji: