22 maja 2026 r. w Białymstoku gościliśmy dziś Magdalenę Pokojską z Komisji Europejskiej, która przyjechała do nas prosto z Brukseli. Nasza gościni pracuje w Dyrekcji Generalnej ds. Komunikacji Komisji Europejskiej (Directorate-General for Communication).
Wspólnie odwiedziliśmy XI Liceum Ogólnokształcące im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Białymstoku, gdzie Magdalena wraz z Wojciechem Zoniem z Europe Direct Podlaskie przeprowadzili dwa spotkania z uczniami poświęcone możliwościom rozwoju kariery w instytucjach Unii Europejskiej.
Następnie, o godzinie 12:00, na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku odbyło się kameralne spotkanie dla studentów w ramach wydarzenia „Twoja Kariera w Dyplomacji”, zorganizowanego wspólnie z Regionalnym Ośrodkiem Debaty Międzynarodowej 2025–2026 w województwie podlaskim. W wydarzeniu udział wzięły również Marcelina Wojno z Biura Karier Uniwersytetu w Białymstoku oraz Beata Chrościńska — doradca sieci EURES z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Białymstoku.












