Ruszył nabór do trzeciej edycji Szkoły Europejskiej.
W projekcie mogą wziąć udział studenci i uczniowie szkół średnich.


EUROPE DIRECT Podlaskie w imieniu Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce oraz Europejskiej Akademii Dyplomacji  informuje o projekcie pt.: „Szkoła Europejska”. Szkoła Europejska to wyjątkowa propozycja dla młodych ludzi zainteresowanych tematyką Unii Europejskiej i różnymi obszarami jej funkcjonowania. Uczestnicy będą mieli możliwość spotkać osoby związane zawodowo z instytucjami Unii Europejskiej, poznać tajniki różnych obszarów polityki europejskiej oraz porozmawiać o współczesnych wyzwaniach stojących przed UE. 


W programie znajdą się również szkolenia z zakresu rozwoju osobistego oraz prowadzenia kampanii w mediach społecznościowych. Szkoła Europejska stanowi zarówno świetny wstęp do nauki o Unii Europejskiej, jak i platformę do pogłębiania zdobytej dotychczas wiedzy. Trenerzy dopasowują program poszczególnych zajęć do możliwości, doświadczeń  i zainteresowań uczestników, poświęcając również część prowadzonych szkoleń na dyskusję i wymianę spostrzeżeń. 


Zajęcia w ramach najbliższej edycji odbędą się online jesienią 2021 roku (październik/listopad 2021). 30 godzin zajęć podzielonych będzie na cztery bloki po dwa dni każdy, przeważnie w weekendy. Program jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich zainteresowanych studentów oraz uczniów szkół średnich w wieku 18-24. 


Program jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich zainteresowanych studentów oraz uczniów szkół średnich. Rekrutacja uczestników następuje na podstawie motywacji i indywidualnego projektu. Zajęcia prowadzone są w języku polskim i angielskim. Rejestracja trwa do 31 lipca!


Rekrutacja uczestników następuje na podstawie motywacji i przygotowania indywidualnego projektu kampanii informacyjnej. Szczegółowe informacje o zadaniu rekrutacyjnym, sposobie zapisów i wyborze uczestników wraz z regulaminem znajdują się na stronie Akademii Dyplomacji oraz na stronie Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce

W razie pytań prosimy o kontakt z Europejską Akademią Dyplomacji, tel. (+48 22) 378 11 97, e-mail: szkolenia@diplomats.pl