30 listopada Miasto Łomża wspólnie z Europe Direct Podlaskie zaprasza na konferencję poświęconą współpracy międzypokoleniowej „Młodych i Seniorów łączy… obywatelstwo UE”. 

 

Celem wydarzenia jest usprawnienie komunikacji pomiędzy młodzieżą i seniorami, a także wskazanie obszarów, w których z powodzeniem mogą realizować wspólne przedsięwzięcia. To także okazja do zaprezentowania oferty Unii Europejskiej dla młodych i seniorów, z jednoczesnym akcentem na równoważenie priorytetów i budowanie przekonania o wzajemnej potrzebie wsparcia. 

 

W trakcie konferencji głos zabiorą zarówno przedstawiciele Łomżyńskiej Rady Seniorów, Młodzieżowej Rady Miejskiej Łomży, a także osoby zaangażowane w dialog i funkcjonowanie rad społecznych w naszym mieście. Prelegenci w ramach swoich wystąpień poruszą kwestie związane z różnicami i podobieństwami międzypokoleniowymi, kooperację pokoleń w Łomży, w Polsce i Europie, własne wizje współpracy, w tym również planowane przedsięwzięcia i pomysły. Konferencja odbędzie się w trybie hybrydowym (link do zdalnego uczestnictwa: http://bityl.pl/cQZ2G), a także stacjonarnie w Hali Kultury przy ulicy Stary Rynek 6, 18-400 Łomża.

 


Pobierz PROGRAM


 

Zapraszamy!

 

plakat Łomża