Białystok New Pop Festival – 10-11 VII 2021 


Strefa Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce i Europe Direct Podlaskie była miejscem do spotkań, rozmów i obserwowania festiwalowego życia 4. edycji Białystok New Pop Festival. Namiot, który stanął na dziedzińcu Pałacu Branickich, został podzielony na strefę animacji z konkursami oraz strefę merytoryczną z ekspozycją publikacji oraz wydzielonym miejscem do spotkań i rozmów. W strefie można było też nauczyć się i stworzyć zestaw ekologicznych naturalnych kosmetyków do kąpieli.

Zdjęcia z pierwszego dnia festiwalu…

Szczególnym zainteresowaniem cieszył się trenażer rowerowy, którym uczestnicy festiwalu mogli wybrać się w przejażdżkę zróżnicowanymi trasami, od europejskich miast po górskie i leśne trasy oraz symulator samochodu elektrycznego, gdzie można było sprawdzić swoje umiejętności na trasach wyścigowych. Wśród najmłodszych uczestników festiwalu największym powodzeniem cieszyła się górska kolejka. Dzięki technologii VR można było wirtualnie podróżować między koronami drzew lub na wysokości.

… i drugiego dnia!

Na uczestników festiwalu czekał również konkurs „Pociąg do Europy”, gdzie można było sprawdzić swoją wiedzę na temat unijnych stolic. Bratysława jest trzecim najbardziej zielonym miastem dla turystów na świecie. Jakie miasto zlokalizowane w Europie stoi na pierwszym miejscu – czytał pytanie moderator gdy zgromadzone wokół interaktywnego stołu osoby zatrzymały pociąg w stolicy Słowacji. Konkurs wzbudzał wiele emocji oraz śmiechu. Można było wygrać ciekawe nagrody, co było dodatkową motywacją do podejmowania kolejnych prób odpowiedzi na pytania związane z ekologią, środowiskiem i koleją.