Oficjalny start kampanii Kampania We Did It In Poland. W poniedziałek 10 marca 2025 r. w budynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie odbyło się oficjalne otwarcie kampanii stworzonej przez Fundację WłączeniPlus. Jej celem jest zwiększenie wiedzy o polskich osiągnięciach w technologii i biznesie, zarówno w Polsce, jak i w całej Unii Europejskiej.

Spot do kampanii „We Did It In Poland” | Poznaj Polskę innowacyjną, dynamiczną i pełną możliwości

W konferencji prasowej inaugurującej kampanię wzięli udział Minister ds. Europejskich Adam Szłapka i Podsekretarz Stanu w Pionie Europejskim, Pełnomocniczka Ministra ds. Prezydencji Magdalena Sobkowiak-Czarnecka, a także Olga Kozierowska, pomysłodawczyni kampanii We Did It In Poland, członkini Rady Organizacji Pozarządowych ds. Prezydencji Polski w Radzie Unii Europejskiej.

„Jesteśmy częścią Unii Europejskiej, mamy świetnych naukowców, innowatorów i przedsiębiorców, którzy konkurują na światowym poziomie.”– mówi Minister do spraw Unii Europejskiej Adam Szłapka. W 2025 roku tempo wzrostu gospodarczego Polski wyniesie 3,5%, czyli będzie niemal dwukrotnie wyższe niż w gospodarkach rozwiniętych. Mimo to, jak wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Fundacji WłączeniPlus, aż 41 proc. badanych uważa, że pod względem ogólnego rozwoju Polska pozostaje w tyle za innymi krajami Europy.

By wzmocnić patriotyzm oraz świadomość Polaków na temat miejsca Polski w Europie, ruszyła kampania We Did It In Poland pod patronatem polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.

„Prezydencja to wyjątkowy moment, kiedy oczy Europy zwrócone są na dany kraj członkowski. ” – podkreśla Podsekretarz Stanu w Pionie Europejskim, Pełnomocniczka Ministra ds. Prezydencji Magdalena Sobkowiak-Czarnecka. „Uważam, że warto takie historie o Polsce opowiedzieć całej Europie,” – podkreśla Podsekretarz Stanu w Pionie Europejskim Magdalena Sobkowiak-Czarnecka.

Link do innych materiałów video: https://www.youtube.com/@sukcespisanyszminka/videos

Kampania We Did It in Poland otrzymała patronat polskiej prezydencji. Celem inicjatywy jest m.in. wzmocnienie wizerunku Polski jako innowacyjnego, dynamicznego i nowoczesnego kraju, który wnosi istotny wkład w rozwój Unii Europejskiej, oraz skierowanie uwagi na potencjał polskiej przedsiębiorczości. 

Zwiększenie świadomości narodowych osiągnięć w obszarze technologii i biznesu pozwoli nie tylko przeciwdziałać szkodliwym stereotypom, ale też zwiększyć zainteresowanie europejskich partnerów i inwestorów współpracą z polskimi firmami. 

Jednym z elementów kampanii jest emisja spotu promującego polskie współczesne osiągnięcia i wynalazki w językach polskim i angielskim. Kampania ma też aktywizować Polaków i zachęcać ich do dzielenia się w mediach społecznościowych swoimi historiami, zdjęciami czy filmami związanymi z tym, co osiągnęli, co ich w Polsce inspiruje, co lub kogo z Polaków podziwiają #WediditinPoland.

Informacje o polskich innowacjach, którymi warto się pochwalić, będzie można też zgłaszać przez formularz na stronie internetowej kampanii.