Katarzyna Bosacka i Prof. dr hab. Maciej Perkowski

Spotkanie odbyło się 20 maja br. na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku i zostało podzielone na dwa panele. Pierwszy z nich pt. „O zdrowej żywności w teorii i praktyce” zgromadził nie tylko ekspertów, naukowców, studentów, ale także bardzo wielu uczniów z białostockich szkół średnich i wszystkich zainteresowanych tematyką zdrowej żywności. Gościem specjalnym tej części spotkania była dziennikarka Katarzyna Bosacka.

W drugim panelu pt. „Samoregulacja w obszarze zdrowej żywności” wzięli już głównie udział eksperci, naukowcy oraz przedsiębiorcy. Uczestnicy tej części seminarium mogli wysłuchać wystąpienia dr Justyny Nowak – radcy prawnej w Kancelarii Kieszkowska Rutkowska Kolasiński, która specjalizuje się m.in. w prawie żywnościowym i kosmetycznym – pt. „Czy tylko sygnatariusze mają przestrzegać Kodeksów Dobrych Praktyk? – rozszerzona skuteczność samoregulacji na przykładzie branży spożywczej”.

Zespół ED Podlaskie przygotował stanowisko dotyczące wpływu Unii Europejskiej na przepisy dotyczące zdrowej żywności, produkcji żywności oraz europejskiego zielonego ładu. Ponadto w związku z przybyciem około 100 licealistów informowaliśmy o zbliżających się 9 czerwca wyborach europejskich.